Prawidłowa naprawa uszkodzonego lakieru samochodowego dzięki zaprawce lakierniczej

Nadwozie jest najbardziej narażoną na uszkodzenia częścią pojazdu. Uszkodzenia lakieru powstają nie tylko w wyniku wypadków, ale także w wyniku zwykłego, nawet bardzo ostrożnego użytkowania pojazdu. Uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatury, warunki atmosferyczne, a także wpływ odpadów przemysłowych – wszystkie te czynniki wpływają przede wszystkim na wygląd samochodu.

Ponad połowa wszystkich użytkowanych samochodów ma zarysowania, odpryski, drobne deformacje i pęknięcia spowodowane np. przez odbijające się kamienie lub zaprawę do naprawy dróg.  Zaprawka lakiernicza (samochodowa) pomoże w naprawie miejscowych ubytków lakieru widocznych na karoserii samochodu.

Zaprawka lakiernicza (samochodowa) – Miejscowe naprawy lakieru

W przypadku konieczności naprawy lakieru pojazdu warto zwrócić uwagę na to, że koszt będzie zależał od rodzaju naprawy. Na przykład, możesz usunąć drobne uszkodzenia karoserii samochodu za pomocą zaprawki lakierniczej. Jest wiele zalet takiego płynu korygującego. Po pierwsze, zaprawka lakiernicza (samochodowa) nie maskuje rys, jak większość narzędzi, a równomiernie wypełnia uszkodzony obszar, który ma taką samą strukturę jak wierzchnia warstwa lakieru samochodowego.

Po drugie, zaprawka lakiernicza (samochodowa) https://www.dlalakierni.pl/zaprawki-lakiernicze jest zawsze „pod ręką”, co oznacza, że traktując uszkodzone miejsce w odpowiednim czasie, można zapobiec korozji metalu. I po trzecie, cena żelowego preparatu do usuwania rys jest znacznie niższa niż koszt lakierowania.

Zastosowanie zaprawki lakierniczej

Można wyróżnić dwa rodzaje naprawy karoserii: miejscową i złożoną naprawę. Częściej praktykowany jest pierwszy rodzaj. Miejscowa naprawa pokrycia stosowana jest w tych przypadkach, gdy konieczne jest wykonanie lakierowania określonego obszaru karoserii, na którym wystąpiły drobne uszkodzenia. Naprawy kompleksowe mają zastosowanie, gdy karoseria ma rozległe uszkodzenia obejmujące dużą powierzchnię. Miejscowe naprawy lakiernicze to seria prac:

  • Usuwanie zadrapań, naprawa i lakierowanie;
  • Naprawa różnego rodzaju wgnieceń bez lakierowania;
  • Naprawa odprysków i malowanie;

Zaleca się naprawianie drobnych uszkodzeń przynajmniej raz w roku. Przyczyną tego jest szybki postęp procesów uszkadzających: niewielki defekt może w ciągu jednego roku znacznie się powiększyć (nawet dziesięciokrotnie). Zauważ, że mała 1 mm plamka nie jest tragedią, ale po roku pojawia się 10 cm długa rdzawa plama. To już jest duży problem.