Opony 225/50r17 – najważniejsze informacje

opony 225/50r17

Opony, które mają szerokość 225 milimetrów, musi umożliwiać wykorzystanie mocy danego auta, oferując przy tym duże pokłady przyczepności, jak i skróconą odpowiednio drogę hamowania. Właściwie wybrany bieżnik, powinien współgrać z możliwościami takich samochodów, jak Honda, Audi czy też BMW. Dzięki czemu, możemy wykorzystać w pełni ich bardzo dobre prowadzenie. Co oferują nam opony 225/50r17

Odpowiednio wybrany profil ogumienia 

 opony 225/50r17

Profil opisywanych opon – 50 procent szerokości bieżnika, umożliwia podkreślenie zacięcia tychże modeli do bardzo szybkiej jazdy, nawet jeśli samochód spoczywa w totalnym bezruchu na własnych felgach 17-calowych. Dlatego też wymiar ogumienia 225/50 R17, jest nierzadko wykorzystywany przez osoby będące fanami tuningu, ponieważ pozwalana na nadanie pojazdom bardziej agresywnego wyglądu. 

Niski poziom hałasu, nawet w trudnych warunkach drogowych 

Ogumienie 225/50 R17, odznacza się zadowalającym poziomem hałasu, który generowany jest w czasie jazdy. Znaczna większość spośród modeli dostępnych na rynku, wytwarza 71-72 dB., niemniej jednak istnieje także wiele cichszych, funkcjonujących przy 70, jak i mniej decybelach. Dzięki czemu pokonanie nawet długich tras, może odbywać się w bardzo komfortowych warunkach, co nie męczy zbytnio kierowcy, ani podróżujących z nim pasażerów. 

Opony sprawdzać się muszą także podczas deszczu. Rozmiar 225/50 R17, radzi sobie bardzo dobrze w tejże kwestii. Większość tego typu opon, dysponuje przyczepnością na wilgotnej nawierzchni w tak zwanej klasie B. 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Opony