Buty motocyklowe, gwarancja wygody i bezpieczeństwa

buty motocyklowe

Profesjonalna odzież konieczna dla każdego miłośnika motorów

Motocykle cieszą się w Polsce sporą popularnością. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że o bezpiecznej i przyjemnej podróży w dużym stopniu decyduje odpowiednia odzież oraz buty motocyklowe. Ponieważ są one, podobnie jak spodnie, częściej pomijane niż inne elementy ubioru, warto przypomnieć ich najważniejsze zalety. 

Dlaczego warto korzystać ze specjalnych butów na motor?

Zakup butów motocyklowych na Moto-tour niesie ze sobą wiele korzyści. Szczególnie kiedy wyruszamy w długie trasy zapewniają ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, odłamki, pyły i zapobiegają urazom. Zwykłe buty, choć pozornie bezpieczne, nie zapewnią takiej ochrony. Dobrze dobrane, będą też ozdobą i zapewnią stylowy wygląd po zejściu z motocykla. Sprawdzą się zarówno wśród wielbicieli pojazdów typowo turystycznych, jak i klasycznych. 

Jakie buty wybrać?

Kupując buty na motor możemy zdecydować się na modele krótkie lub długie. Buty krótkie są wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu, nie krępują naszych ruchów. Znakomicie sprawdzą się do krótkich tras po mieście. Dla osób, które wyruszają w długie trasy na dużych motorach, bardziej polecane są buty długie. Zapewniają one kierującemu bezpieczeństwo i wygodę. Jeśli uprawiamy ten sport wyczynowo, warto zaopatrzyć się w sportowe, crossowe buty do jazdy. Buty dla motocyklistów produkowane są tez w wersji dla kobiet. Wśród wielu wzorów w jakich są dostępne, każda motocyklistka z pewnością znajdzie coś dla siebie.