Jak faktycznie działa wosk syntetyczny?

Wosk syntetyczny może działać nieco dłużej niż wosk carnauba, w zależności od stężenia wosku. – Wosk syntetyczny może być lepszy dla ciemniejszych kolorów.

Wady wosku syntetycznego

Wady wosku syntetycznego – Syntetyczny wosk nie jest tak bezpieczny dla lakieru jak wosk. Wosk syntetyczny może nie wytrzymać tak długo jak wosk. – Wosk syntetyczny może pozostawiać osad podczas czyszczenia. Syntetyczny wosk może nie przywrócić matowego wykończenia farby tak dobrze jak wosk carnauba.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wosku syntetycznego – Upewnij się, że kupowany wosk syntetyczny jest dopuszczony do użytku w danym typie pojazdu. Upewnij się, że wosk syntetyczny ma odpowiednie stężenie dla danego typu lakieru Twojego pojazdu.

Czy wosk syntetyczny ma szkodliwe substancje?

Upewnij się, że wosk syntetyczny nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. – Upewnij się, że wosk syntetyczny ma wysoki połysk. Wnioski Jeśli szukasz niedrogiej alternatywy dla wosku, wosk syntetyczny może być opcją dla Ciebie. Jednak ten rodzaj wosku nie jest tak bezpieczny dla lakieru twojego samochodu jak wosk, więc powinieneś używać go tylko na plastikowych, gumowych i gumowych zderzakach. Jeśli chcesz zabezpieczyć lakier swojego samochodu błyszczącą, ochronną warstwą, możesz użyć wosku syntetycznego.