Kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas kursu driftu

Kiedy jednak wciśniesz gaz, dajesz swoim oponom o wiele więcej miejsca niż w innych sytuacjach. Jeśli opony nie mają wystarczająco dużo miejsca, aby się rozszerzyć po dodaniu gazu, może się to skończyć zablokowaniem kierownicy podczas prostowania.

Ergonometria podczas kursu driftu

Aby uzyskać więcej powietrza, wrzuć trzeci bieg (jeśli Twój samochód ma manualną skrzynię biegów) lub zredukuj bieg (jeśli prowadzisz samochód z manualną skrzynią biegów).

Kiedy uczymy się jak driftować samochodem, uważamy, że pomocne jest ćwiczenie bardzo szybkiej jazdy, przy jednoczesnym utrzymaniu samochodu na wolnych obrotach. Aby to zrobić, poćwicz drifting z samochodem przy małej prędkości, a następnie zmień bieg na neutralny lub umieść go w parku. Następnie wysiądź z samochodu i przejdź się trochę, po czym przełącz z powrotem na napęd i kontynuuj ćwiczenie driftu

Wykorzystaj funkcję DSC samochodu DSC oznacza elektroniczną kontrolę stabilności i jest to funkcja, którą można znaleźć w wielu nowoczesnych samochodach. Jeśli masz szczęście mieć tę funkcję w swoim samochodzie, możesz ją wykorzystać na swoją korzyść. DSC ma za zadanie zapobiegać blokowaniu się kół przy silnym przyspieszeniu, więc powinieneś wykorzystać ją do driftu na ulicy.

Zacznij od włączenia niskiego poziomu DSC, a następnie delikatnie przyspieszaj, aż poczujesz, że samochód zaczyna tracić przyczepność. W tym momencie powinieneś być w stanie szybko nacisnąć przycisk DSC, aby go wyłączyć, dzięki czemu koła odzyskają przyczepność.

Driftuj z użyciem hamulca ręcznego

Drift z hamulcem https://autonator.pl/samochody/kurs-driftingu Jeśli jesteś gotowy, aby przenieść swoje umiejętności driftu na wyższy poziom, możesz spróbować hamowania na wzniesieniu lub innej pochyłej strefie driftu. Ta technika jest znana jako „brake drifting” i jest to świetny sposób na opanowanie techniki.

Aby hamować, zacznij od przyspieszenia na wzniesieniu. Kiedy poczujesz, że koła zaczynają tracić przyczepność, szybko naciśnij pedał hamulca, aby zablokować koła. Nie zwalniaj pedału hamulca, dopóki nie dotrzesz do dolnej części wzniesienia i nie odzyskasz przyczepności.

Wnioski Auto-drifting nie jest dla każdego, ale jest to niesamowicie wymagająca umiejętność i może być świetną zabawą. Zanim spróbujesz auto-driftować w ruchu ulicznym, musisz poćwiczyć i nabrać wprawy w drifcie w kontrolowanym środowisku. Pamiętaj, że istnieje wiele zagrożeń związanych z driftem, więc zalecamy ćwiczenie w bezpiecznym otoczeniu i z przyjacielem.

Jeśli poważnie myślisz o nauce driftu samochodowego, będziesz musiał zainwestować trochę czasu i energii, ale rezultaty będą tego warte! Drifting to bardzo ryzykowny i niebezpieczny sport, dlatego nie jest dla każdego. Ale jeśli jesteś gotowy, aby nurkować w głowę, oto 10 niesamowicie zabawnych sposobów na driftowanie samochodu.