5 powodów, dla których potrzebujesz KTM 790 Adventure jako swojego następnego motocykla

KTM 790 ADVR

Segment rynku motocyklowego zorientowany na osiągi jest w ostatnim czasie bardzo aktywny. Od sportowych nakedów po enduro i supermoto, istnieje wiele ekscytujących opcji dostępnych dla kierowców, którzy chcą więcej emocji od swoich motocykli. Choć jest to fantastyczna wiadomość dla żądnych przygód motocyklistów, oznacza to również, że znalezienie zupełnie nowego modelu, który wyróżniałby się na tle innych nie jest łatwe. Ale z przyjemnością informujemy, że jest wyjątek – nowy 790 Adventure firmy KTM. Jako pierwszy motocykl przygodowy austriackiej marki o pojemności poniżej 1000 cm3, maszyna ta wnosi do segmentu coś wyjątkowego i ekscytującego dzięki połączeniu przystępnej ceny i wiodących w klasie osiągów. Jeśli więc szukasz sprawnego towarzysza na kolejną przygodę w terenie, przeczytaj 5 powodów, dla których KTM 790 Adventure powinien być Twoim następnym motocyklem!

Legendarna niezawodność i trwałość KTM

KTM kontynuuje budowanie swojej reputacji jako producenta wytrzymałych i niezawodnych motocykli – a nowy 790 Adventure nie jest wyjątkiem. Jego silnik, skrzynia biegów i podwozie zostały zaprojektowane i zaprojektowane z myślą o trwałości, dzięki czemu jest to doskonały wybór dla jeźdźców szukających maszyny na długie lata. Świadczy o tym fakt, że silnik 790 Adventure bazuje na tym samym modelu o tej samej pojemności skokowej, co standardowy streetfighter KTM 790 Duke. Ten pierwszy oddaje 115 PS i 88 Nm momentu obrotowego w porównaniu do 125 PS i 88 Nm tego drugiego. Na pierwszy rzut oka może to brzmieć jak rozczarowanie, ale w rzeczywistości KTM stworzył wyjątkowo wydajny i niewymagający konserwacji silnik w modelu streetfighter. Świadczy o tym również fakt, że okresy międzyobsługowe 790 Duke zostały znacznie wydłużone w przypadku modelu adventure.

Lekkość i zwinność

790 Adventure korzysta z solidnego podwozia, które sprawia, że motocykl czuje się bardzo dobrze na drodze. Jest to idealne rozwiązanie dla kierowców, którzy planują zmierzyć się z trudnym terenem, a niewielka waga motocykla pomaga mu szybko manewrować w trudnych warunkach terenowych. Dodatkową zaletą 790 Adventure jest bardzo lekkie wyczucie układu kierowniczego, które nadaje mu zwinność i żwawość. To sprawia, że jazda po ciasnych i bardziej technicznych drogach jest przyjemnością, a kierowcy mogą cieszyć się wrażeniami z pilotowania lekkiego i czułego motocykla. Mocne podwozie i świetne możliwości terenowe sprawiają, że 790 Adventure to świetny wybór dla kierowców szukających maszyny do wszechstronnej jazdy przygodowej, ale warto zauważyć, że jego lekki charakter oznacza, że nie jest to najlepsza opcja dla kierowców szukających wygodnego i długodystansowego motocykla turystycznego.

160 KM surowej mocy przyspieszenia

Podczas gdy 790 Duke może być doskonałym wyborem dla streetfighterów szukających niezawodnego i taniego motocykla, nie oferuje on tych samych porywających wrażeń, które zapewnia krzyczący silnik o dużej mocy. KTM rozwiązał ten problem w 790 Adventure, dając mu ten sam silnik, który napędza RC i RC-R, dając mu te same 160 KM i 110 Nm momentu obrotowego, które oferują te modele. Oznacza to, że 790 Adventure posiada moc i przyspieszenie motocykla sportowego w bardziej zwinnym i poręcznym podwoziu. To sprawia, że jest to doskonały wybór dla kierowców, którzy chcą się bawić na krętych drogach, a jednocześnie zachować zdolności terenowe motocykla przygodowego.

Regulowana ergonomia dla każdego jeźdźca

Niezależnie od tego, czy jesteś niskim lub wysokim jeźdźcem, czy też wolisz jeździć z kierownicą w innej pozycji, 790 Adventure oferuje wyjątkową ergonomię regulacji dla jeźdźca. Na początek, 790 Adventure jest wyposażony w wyższe siedzenie niż standardowy 790 Duke, co czyni go doskonałym wyborem dla wyższych jeźdźców. Jest również wyposażony w regulowane podnóżki, a także regulacje kierownicy zarówno pod względem wysokości, jak i zasięgu, co pozwala jeźdźcom każdego wzrostu znaleźć idealną pozycję na motocyklu.

Hamulce Brembo zapewniają niezawodną siłę hamowania.

W 790 Adventure zastosowano doskonałe zaciski Brembo M50 z dwutłoczkowymi klockami hamulcowymi z przodu oraz jednotłoczkowy zacisk Nissin z tyłu. Zapewniają one stałą i niezawodną siłę hamowania, nawet przy agresywnej jeździe, a jednocześnie są łatwe w utrzymaniu. W modelu 790 Adventure dostępny jest również selektywny system ABS, który pozwala wybrać, czy system ma interweniować w przypadku jazdy po nieutwardzonym terenie lub na śliskiej powierzchni. Należy jednak pamiętać, że siła hamowania, jaką można uzyskać dzięki systemowi ABS, jest mniejsza niż w przypadku jazdy bez niego.

Wnioski

790 Adventure to pierwszy motocykl przygodowy KTM o pojemności poniżej 1000 cm3 i to widać. Pakuje mnóstwo wydajności i wartości w mniejszy, bardziej poręczny pakiet, co czyni go ekscytującym i wszechstronnym wyborem dla żądnych przygód jeźdźców. To świetna, wszechstronna maszyna, która jest idealna dla jeźdźców, którzy chcą mieć wszystko po trochu. Niezależnie od tego, czy szukasz wydajnego i wygodnego motocykla do codziennego dojeżdżania do pracy, czy też sprawnego motocykla przygodowego do jazdy w terenie, model 790 Adventure będzie doskonałym wyborem. Oferuje on zaskakującą ilość osiągów w poręcznym podwoziu, które sprawia, że jest łatwy do opanowania na drodze. Ogólnie rzecz biorąc, 790 Adventure to ekscytująca i charyzmatyczna maszyna, która zapowiada się na świetnego kompana dla żądnych przygód jeźdźców.