Jakie są korzyści z noszenia kasku motocyklowego?

kaski motocyklowe

Kask motocyklowy jest niezbędnym elementem bezpieczeństwa dla każdego kierowcy i pasażera motocykla. Podobnie jak pasy bezpieczeństwa w samochodzie, kask motocyklowy chroni motocyklistę i aby był skuteczny, musi spełniać normy określone prawnie. Noszenie kasku motocyklowego przynosi wiele korzyści.

Akcesoria ochronne dla motocyklisty

Istnieje kilka rzeczy, które motocykliści mogą nosić, aby się chronić. Należą do nich długie spodnie, rękawice motocyklowe, buty za kostkę i kurtki z długimi rękawami. Kask motocyklowy jest jednak najważniejszym elementem bezpieczeństwa, jaki może nosić motocyklista (zobacz więcej na: https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kaski-motocyklowe-14087.html).

Kask motocyklisty i jego konstrukcja

Kaski motocyklowe składają się z czterech głównych elementów: skorupy zewnętrznej, komfortowej wyściółki, wkładki amortyzującej i systemu mocowania. Wszystkie te elementy współpracują ze sobą, aby chronić mózg i twarz kierowcy w razie wypadku.

Chociaż motocykle stanowią mniej niż trzy procent zarejestrowanych pojazdów osobowych, liczba ofiar śmiertelnych wypadków motocyklowych stanowi około dziewięciu procent liczby ofiar wypadków z udziałem samochodów osobowych. Motocyklista bez kasku jest trzykrotnie bardziej narażony na śmierć w wyniku urazu głowy niż motocyklista w kasku.

Pogoda, a kask motocyklowy

Kask zwiększa komfort motocyklisty, redukując szum wiatru, który hula po uszach. Zmniejsza również odczucie szczypania wiatru w twarz i oczy. Kask motocyklowy zapewnia ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Na przykład wiele modeli jest wyposażonych w wizjer, który redukuje jasne światło słoneczne. Zapewnia również ciepło twarzy w chłodne dni i chroni przed wodą w czasie deszczu. Kask motocyklowy chroni oczy i twarz przed latającymi przedmiotami, takimi jak kamienie, żwir i gałęzie. Chroni on również jeźdźca przed owadami.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zakupy