Dla kogo jest kask szczękowy? `Jak wybrać właściwy kask?

kask szczekowy

Kask powinien posiadać każdy motocyklista, gdyż zwiększa on poczucie bezpieczeństwa. Warto jednak wiedzieć, że kaski, które można zakupić są różne, więc jeśli nie masz jeszcze doświadczenia, zapewne zastanawiasz się który rodzaj będzie tym najbardziej optymalnym, na który się zdecydować.

Dla kogo kask otwarty?

Kaski otwarte są przeznaczone przede wszystkim dla motocyklistów poruszających się powolnym tempem po mieście, jeśli natomiast chcesz jeździć szybko, wtedy nie będzie to właściwy wybór. Można powiedzieć, że w przypadku kiedy nie przekraczasz prędkości 100 km/h, rozwiązanie to będzie dla Ciebie optymalne.

Dla kogo kask integralny?

Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z motocyklem, chcesz poczuć dreszczyk emocji, osiągając coraz to wyższe prędkości, zdecyduj się na kask integralny, który jest bardzo bezpieczny. Liczne testy jasno wykazują, że ze względów bezpieczeństwa, kierowca motocyklu, który lubi poszaleć na swoim dwuśladzie, powinien wybrać kask integralny. Skorupą zostanie ochroniona prawie cała żuchwa, więc nawet przy kolizji, masz szanse na to, że nie stanie się Ci nic poważnego. Skorupa jest tutaj integralną częścią kasku, stąd też nadana mu nazwa, integralny.

Dla kogo, najwłaściwszy będzie kask szczękowy?

Jeśli cenisz sobie wygodę, lata szaleństw na zakrętach masz już za sobą i chcesz, by chłodne masy powietrza wachlowały Twoją twarz, zdecyduj się na wygodny kask szczękowy. Taki kask umożliwia pokazanie swojej głowy, bez konieczności jego zdejmowania. Z pewnością, średniozaawansowany motocyklista, poczuje się najbardziej komfortowo właśnie w nim. Wybierz kask ze średniej półki, gdyż te z najniższej mają wątpliwej jakości przeguby walcowe i zamki.