Tor wyścigowy Poznań dla fanów motoryzacji i wyścigów

Każdy miłośnik motoryzacji marzy o tym, by choć raz w życiu przejechać się kultowym, sportowym autem po prawdziwym torze wyścigowym. Okazuje się, możliwość spełnienia tych marzeń jest na wyciągnięcie ręki. Osoby mieszkające w centralnej Polsce mogą wybrać się do Poznania, by tam oddać się swej pasji.

Charakterystyka toru

Obecnie w Polsce funkcjonuje kilkanaście profesjonalnych torów wyścigowych. Za największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt uchodzi tor wyścigowy Poznań. Położony na terenie dawnego lotniska, został oddany do użytku w 1977 roku. Długość pętli dla samochodów i motocykli wynosi 4085 m, a długość części kartingowej to 1480 m.

Obiekt w Poznaniu https://autonator.pl/tor/poznan-glowny jako jedyny w Polsce posiada homologację FIA oraz homologację europejską UEM, co pozwala na organizację profesjonalnych zawodów sportowych. Do dyspozycji kierowców jest pętla, na którą składa się 11 zakrętów oraz kilka długich prostych, na których można rozwijać duże prędkości. Asfaltowa nawierzchnia jest idealnie równa, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa.

Przejażdżka kultowym sportowym autem

Osoby zainteresowane przejażdżką torem wyścigowym Poznań mogą wykupić specjalny voucher za kilkaset złotych. Każdy ma możliwość wyboru samochodu sportowego spośród dostępnych modeli. Do dyspozycji są kultowe auta marki Ferrari, czy też Lamborghini. Usługa skierowana do osób posiadających prawo jazdy kategorii B.

Znakomite osiągi samochodów zapewniają niezapomniane przeżycia i ogromny zastrzyk adrenaliny. Podczas jazdy kierowcy mają możliwość poprawienia swoich umiejętności dzięki instrukcjom przekazywanym przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów. Wykupienie vouchera to również znakomity pomysł na prezent dla bliskiej osoby i okazja do spełnienia marzeń. Przejazdy realizowane są w okresie od maja do października.