Felgi marki Dotz do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek

Dotz to niemiecka marka produkująca felgi, koła i opony ze stopów lekkich aluminium. Felgi odlewane i kute należą do sektora tuningowego, łącząc wysoką jakość z efektownym wyglądem.

Niemieckie felgi Dotz

Strukturalnie Dotz należy do austriackiej firmy Alcar Group. Łączy w sobie felgi kilku marek premium. Wśród nich są AEZ, KFZ, Enzo, Dezent. Wszystkie spółki zależne, w tym Dotz, produkują rocznie około 5,5 miliona opon. Produkty są aktywnie eksportowane do Europy. Firma oferuje szeroki asortyment felg ze stopów metali lekkich. Dotz są dostępne dla samochodów osobowych, SUV-ów i lekkich ciężarówek. Zakres rozmiarów wynosi zatem od 15 do 20 cali. 

Korzyści wynikające z zastosowania felg Dotz w samochodzie

felgi dotz

Dotz felgi to szeroki wybór wzorów. Wysokie wartości wytrzymałości są obecne nawet w najlżejszych modelach tej marki, co z kolei przekłada się na lepsze właściwości przyspieszania i hamowania. Chłodzenie układu hamulcowego jest bardziej wydajne.

Specjaliści firmy są bardzo wyczuleni na zmiany w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego też od 2012 r. każda nowa felga jest wyposażona w system monitorowania ciśnienia w oponach. Firma Dotz co roku wydaje znaczne sumy pieniędzy na opracowywanie nowych prototypów i udoskonalanie obecnych technologii.

Już w trakcie procesu produkcyjnego felgi są poddawane wielostopniowej kontroli jakości. Felgi Dotz muszą idealnie odpowiadać określonym wymiarom i innym parametrom. Obrabiany przedmiot jest sprawdzany pod kątem spójności stopu oraz braku wad wewnętrznych i zewnętrznych.