Ciężka i mocna maszyna na drodze

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to amatorzy, którzy dopiero przymierzają się do zakupu swojej pierwszej maszyny. Takie zakupy na pewno dają im poczucie ogromnej satysfakcji. Druga grupa motocyklistów to tzw.”zawodowcy”, którzy mają już na liczniku setki przejechanych kilometrów. To właśnie dla tej drugiej grupy użytkowników dedykowany jest BMW k1200r.

Sprawny mocarz na drogach

Dlaczego amatorzy nie powinni z niego korzystać? Ponieważ jest to niezwykły mocarz, który wymaga posiadania wprawnych umiejętności w kierowaniu. Nie lada wyzwanie dla osób, które mogą przerazić się samą masą własną BMW k1200r. Pod tą wielką skorupą kryje się wielki silnik z dobrym układem jezdnym, które aż proszą o to, aby móc pokazać jego możliwości. Tak, może za to zabrać się amator, ale wystarczy chwila nieuwagi, aby jazda zakończyła się w rowie. BMW potrafi kaprysić w najmniej spodziewanym momencie, dlatego trzeba na to uważać. Lepiej podróże tym motorem zachować na później, jak już się nabierze pewnych umiejętności.

Ile kosztuje BMW k1200r?

Wiele osób zasmuci fakt, że niestety ten model do tanich nie należy. Maszyna z dobrym wyposażeniem może kosztować nawet…25 tysięcy złotych. Sporo? To fakt. Za to w tej cenie otrzymuje się dosłownie spełnienie marzeń. Tak, marzenia warto spełniać – nawet, jeżeli są one związane z inwestycjami na bardzo dużym poziomie. Aczkolwiek, zawsze można poszukać takich motorów używanych. Całkiem możliwe, że uda się znaleźć kilka interesujących i tanich egzemplarzy.