Rękawice i kurtka do jazdy na motorze

Jazda na motorze może należeć do bezpiecznych, jeżeli kierowca (po pierwsze!) będzie trzymał się ustalonych przepisów drogowych. Po drugie – zapewni sobie odpowiednie elementy garderoby. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że osoba jadąca na motorze zrobiła wszystko, aby czuć się pewnie podczas jazdy na swoim ścigaczu, czy też chopperze.

Dobre rękawice na motocykl

Rękawice motocyklowe można podzielić na kilka grup. Wyróżnia się wśród nich:

  • rękawice sportowe,
  • rękawiczki motocyklowe do jazdy miejskiej,
  • rękawice uniwersalne turystyczne.

Można je również podzielić ze względu na materiał wykonania. Należy pamiętać o tym, że rękawiczki na motor powinny zostać dopasowane wedle rozmiaru rąk. W przypadku skórzanych rękawiczek, na sam początek warto postarać się o takie, które lekko uciskają na rękę. Skóra z czasem się rozciąga, dlatego staną się one nieco luźniejsze. Dzięki temu dopasują się one również w lepszy sposób do ręki.

Dopasowana kurtka na motocykl

Kurtki motocyklowe można (właściwie to należałoby) dopasować względem motoru, jaki się posiada. I tak, skórzana kurtka motocyklowa dedykowana jest dla fanów długich, niskich motocykli. Tak, mogą z niej korzystać także właściciele ścigaczy, ale dla nich dedykowany jest inny krój kurtki.Kurtki tekstylne doskonale prezentują się u osób, które posiadają typowe motory turystyczne. Nie można zapomnieć o tym, że kurtka do jazdy na motorze powinna zostać dopasowana względem innych ubrań, które użytkowane są podczas jazdy na ukochanej maszynie.