Podstawy pokonywania zakrętów na motocyklu

pokonywanie zakrętów motocyklem

Każdy ruch na motocyklu wymaga manewrowania. A manewrowanie polega na omijaniu przeszkód i, oczywiście, pokonywaniu zakrętów. Doświadczenie motocyklisty, niezależnie od tego, czy jest on kierowcą wyścigowym, zawodowym crossowcem, czy też jeździ po raz pierwszy, bojaźliwie dysząc w tylnym rzędzie na starym skuterze lub chińczyku kupionym w pośpiechu ważne jest prawidłowe wchodzenie w zakręty

Dlaczego ważne jest prawidłowe wchodzenie w zakręty?

Lekceważenie przez miejskich jeźdźców podstawowych technik obsługi jest czasami zniechęcające. Wielu motocyklistów uważa, że tego typu manewry powinny być proste i ich nie trenuje, naiwnie ufając improwizacji, zapominając o tym, jak ludzie gubią się w sytuacjach awaryjnych. Ale tak naprawdę powinieneś trenować wszelkie manewry, a zwłaszcza pokonywanie zakrętów motocyklem.

Warto dbać o bezpieczeństwo jazdy

W gęstym ruchu drogowym błędy w momencie skrętu grożą nie tylko upadkiem czy poślizgnięciem się. W mieście nie jesteś sam, więc twój upadek ma wpływ na wszystkich. Liczba wypadków, w których motocykliści stracili życie z powodu pokonywania zakrętów jest przerażająca. Sytuację komplikują kolizje po upadku. Jeśli źle wybrałeś trajektorię, prędkość lub naruszyłeś przepisy ruchu drogowego, automatycznie naraziłeś się na niebezpieczeństwo i znalazłeś się w sytuacji, z której musisz się jak najszybciej wydostać. Twój manewr będzie służył jako wskazówka dla innych kierowców. Częste nieszczęście, gdy kierowcy nie zauważają lub nie rozumieją, dokąd jedzie motocykl, jaka jest jego odległość i prędkość.