Co trzeba wiedzieć przed zakupem butów do jazdy motocyklem

buty na motocykl

Jaki but wybrać? Na rynku jest więcej niż wystarczająco dużo do wyboru. Różne marki, zastosowania, modele i modyfikacje. Ten artykuł oferuje kilka ogólnych porad na temat tego, jak wybrać parę butów.

Rodzaj butów

Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju butów motocyklowych, co będzie bezpośrednio zależało od wybranej dyscypliny sportowej lub rodzaju motocykla, jeśli mówimy o jeździe na motocyklach po drogach i w warunkach miejskich. Jeśli zdecydujesz się na ekstremalną jazdę terenową (motocross, enduro, hard-enduro lub freestyle), świetnym wyborem może być para klasycznych motobutów.

Jeśli zamierzasz jeździć po drogach publicznych na chopperze, cruiserze, komforcie lub nawet skuterze, rozważ lekkie tekstylne lub skórzane motobooty. Do szybkiej jazdy na motocyklach sportowych, jak również do wyścigów na torze, supermoto lub jazdy kaskaderskiej, warto zaopatrzyć się w odpowiednie motobuty lub zmodyfikowane buty crossowe do supermoto.

Wielkość

Następnym krokiem jest wybór dokładnego rozmiaru. Buty motocyklowe z moto-tour.com.pl posiadają często to ten sam rozmiar co butów codziennych. W celu dokładnego określenia rozmiaru, zalecamy przymierzenie butów w sklepie. W przypadku zamówień internetowych, można skorzystać z tabel rozmiarów dla różnych marek. Ważne jest, aby dokładnie określić długość swojej stopy.

Amatorskie rozwiązanie czy profesjonalne buty motocyklowe?

Zależy to od takich parametrów jak waga, stopień ochrony, materiały, liczba wkładek zabezpieczających, system zawiasów itp. W tym pytaniu należy kierować się swoimi umiejętnościami jazdy na motocyklu oraz celami, jakie stawiasz sobie podczas treningów lub jazdy na drodze:

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zakupy