Opony zimowe 185/65 r15 – wszystko, co musisz wiedzieć o popularnym rozmiarze

opony zimowe

Zarówno polski, jak i zagraniczny rynek oferuje szeroki asortyment opon zimowych. Mniej zorientowanemu, początkującemu kierowcy, jest zapewne nieco trudniej odróżnić poszczególne rodzaje niż specjaliście. Temat i motyw przewodni dzisiejszego artykułu to opony zimowe 185/65 r15. Czym się charakteryzują i w przypadku jakiego typu samochodu sprawdzą się najlepiej? 

Zalety opon zimowych 185/65 r15

Do niekwestionowanych zalet omawianego modelu opon zimowych należy przede wszystkim dobra przyczepność. Jest to niezwykle ważne, szczególnie zimą, kiedy na ulicy można dostrzec śnieg, szron i lód. Ta cecha gwarantuje wygodę, a co najważniejsze pełne bezpieczeństwo podróży. Opony zimowe 185/65 r15 (https://www.miwan.pl/szukaj/?rozmiar=185/65%20R15) doskonale eliminują wszelkie drgania, a tym samym precyzyjnie maskują nierówności drogi, zapewniając uczucie komfortu. 

Charakterystyka rozmiaru

Opony zimowe 185/65 r15 przeznaczone są głównie do średniej wielkości samochodów miejskich. Jakie ważne informacje kryją się za cyframi?

1. Pierwsza część nazwy jest to po prostu szerokość opony – w tym wypadku równa 185 mm.

2. Z kolei następna wartość, mówi o wysokości profilu. Cyfra 15 natomiast, daje znać kierowcy o średnicy koła samochodu. Jest ona oczywiście wyrażona w calach.

3. Litera „r” wskazuję na to, że podczas produkcji opon, został spełniony jeden ze standardów, a mianowicie radialna budowa konstrukcji karkasu.

4. Warto wspomnieć również, że wyższe profile gwarantują większy komfort jazdy.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Opony