Jaką ubrać koszulę na motor?

Ubiór wśród motocyklistów to całkiem poważna sprawa. Nie chodzi nawet o to, żeby dodawał on znacząco bezpieczeństwa, chociaż jak najbardziej jest to istotny czynnik. Zarówno kask i obuwie to podstawowe elementy wyposażenia każdego „ridera”. Natomiast postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się mniej oczywistemu elementowi ubioru motocyklisty jakim jest koszula. Co prawda spora część ją ubiera, ale często pojawia się pytanie – czy ma to jakieś znaczenie? Aby się więcej dowiedzieć, nie pozostaje ci nic innego, jak tylko przeczytać nasz tekst.

Weź pod uwagę wykonanie na zewnątrz

Koszule dla osób jeżdżących na motocyklach znacząco różnią się od tych, w których chodzimy na co dzień. Mogłoby się wydawać, że jest inaczej, natomiast nie. Koszula na motor powinna podobać się bikerowi, ale oczywistym jest to, że jej nie widać podczas jazdy, więc jej znaczenie jest mniejsze. To, na co należy jednak zwrócić uwagę, to oddychający materiał i przykładem takiego jest bawełna, która pozwala skórze na oddychanie, a zarazem brak dostawania się do ciała zimnego powietrza z zewnątrz, co sprawia, że koszula chroni przed wychłodzeniem organizmu.

Wykonanie w środku też ma znaczenie

Koszula na motor jest wbrew pozorom ważnym ubiorem, ponieważ jej wnętrze zabezpiecza ciało przed ewentualnymi skutkami upadków, a te również są spotykane wśród motocyklistów. Wystarczy raptem chwila nieuwagi, więc dobrze, aby koszula była wyposażona w materiał oddzielający ciało, a przykładem tego jest kevlar, czyli włókna aradmidowego.