Jak wybrać kask motocyklowy

hjc rpha 70

Dla każdego motocyklisty kask jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. W dużej mierze to właśnie kask decyduje o bezpieczeństwie podczas jazdy. Prawidłowy dobór kasku jest bardzo ważny. Jedną z możliwości jest kask integralny. Zatem poznajmy jego zalety.

Dla kogo kask integralny?

Integralny kask motocyklowy charakteryzuje się jednolitą bryłą. Podstawową zaletą jest dobre wygłuszenie oraz niska waga. Integralny kask motocyklowy jest rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym i najczęściej wybieranym. Dlaczego ta jest? Kask integralny może być używany zarówno do jazdy skuterem, klasycznym motorem jak i szosowym czy też turystycznym. Budowa kasku integralnego zapewnia również najwyższy poziom bezpieczeństwa. Do najbardziej popularnych modeli zaliczymy hjc rpha 70 i hjc rpha 70 isle of man.

Podział kasków integralnych

Podstawowy podział jest na kaski szosowe oraz kaski torowe. Główna różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami to kształt kasku, który przekłada się na aerodynamikę jazdy. Kaski sportowe do jazdy po torze będą nieznacznie wydłużone, jest to optymalne do jazdy w pozycji pochylonej. W przypadku kasków sportowych wizjer jest wbudowany wyżej, ułatwia to dobre widzenie w momencie kiedy motocyklista położony jest na baku.

Również kaski sportowe i szosowe różnie rodzaj zapięcia. W przypadku kasków torowych konieczne jest zapięcie typu DD. Zazwyczaj kaski sportowe pozbawione są również osłony przeciwsłonecznej.

To podstawowe informacje, jakie należy wiedzieć o kaskach integralnych.