Jakie środki do czyszczenia tapicerki samochodowej wybrać?

Tapicerka jest wizytówką wnętrza naszego samochodu. Nic więc dziwnego, że kierowcy potrafią długie godziny spędzić na odkurzaniu foteli, a także na próbie sprania nawet najmniejszych zabrudzeń. Niestety, tak samo jak różne są rodzaje tapicerek, tak samo różne są środki do jej czyszczenia. Nie da się ukryć, że specjalne środki do czyszczenia tapicerki, są jedynym rozwiązaniem, które zagwarantuje usunięcie nawet głębokich zabrudzeń. Jednak je wybrać?

Środki do czyszczenia tapicerki- jakie wybrać?

Zwykle większość z nas, skupia się na odpowiednim doborze metody czyszczenia, zamiast na dobraniu odpowiednich środków czyszczących. Okazuje się, że środki do czyszczenia tapicerki, mogą przesądzić o naszym sukcesie i o tym, czy uporamy się z zabrudzeniami.

Można więc zdecydować się na:

  • Środki do czyszczenia tapicerki 2 w 1- tego typu produkty, oprócz płynu do prania tapicerki, zwierają w sobie również odplamiacz. Dzięki temu są one w stanie skutecznie usunąć brud, nawet z głębokich warstw tkaniny. Łatwo można więc wywnioskować, że po ich użyciu tapicerka może wyglądać jak nowa.
  • Środki czyszczące do tapicerki w aerozolu- tego typu środki są dość uniwersalne, aktywna piana bowiem wpasuje się do każdego rodzaju tapicerki. Zapewnia one dobry efekt czyszczenia. Należy pamiętać, że czyszczoną powierzchnię należy spłukać, a w razie konieczności, powtórzyć pranie.

Jak stosować środki do czyszczenia tapicerki?

Po pierwsze należy pamiętać, by działanie środka do czyszczenia tapicerki przetestować na niewielkim jej skrawku. Jeśli zdecydowaliśmy się na środek 2 w 1, zacznijmy od naniesienia niewielkiej ilości na zabrudzone miejsce. Po odczekaniu kilku minut, przy pomocy wilgotnej gąbki lub miękkiej szczotki, należy wyczyścić dane miejsce. Następnie niezbędne jest spłukanie środka do czyszczenia tapicerki z zabrudzonego miejsca.

Najlepiej wykonać to gąbką, namoczoną w letniej wodzie. W przypadku wybrania produktu w aerozolu, postępujemy dokładnie w ten sam sposób, oczywiście wykonując na samym początku test.

Pamiętajmy, żeby na bieżąco usuwać zabrudzenia z tapicerki, dzięki temu nie wnikną one głęboko w jej włókna, a ich spranie nie będzie stanowiło problemu.