Olej do amortyzatora motocykla

Ich rola w każdym jednośladowcu jest bardzo ważna. Nie poprawiają tylko wygody kierującego i pasażera, ale biorą też czynny udział w hamowaniu i utrzymaniu prawidłowego toru jazdy pojazdu. Bez nich zawieszenie byłoby bardzo sztywne i szybsza jazda byłaby bardzo niebezpieczna.

Elementy motoru, mogłyby ulegać szybszemu zniszczeniu, niż powinny.

Aby utrzymać prawidłowy stan amortyzatorów, potrzebują one regularnego serwisowania. Ważną kwestią jest wymiana płynu smarującego w lagach. Olej do amortyzatora motocykla pełni podobną rolę jak silnikowy. Pomaga on utrzymać część w jak najlepszej kondycji przez długi czas.

Jego brak, lub zużycie może spowodować przyspieszone uszkodzenie podzespołów tłumika drgań. Skutkiem zniszczenia tej ważnej części może być wypadek, którego skutkiem może być nawet śmierć większej ilości osób.

Kiedy wymienić olej w amortyzatorach?

Czynność ta jest bardzo często pomijana i zapomniana przez wielu kierowców jednośladowca. Olej do amortyzatorów motocykla należy wymienić, gdy jeden z uszczelniaczy straci swoje właściwości.

Objawem jest wyciek płynu smarującego i pojawienie się go na tłoku amortyzatora https://moto-tour.com.pl/pl/menu/oleje-do-amortyzatorow-191053.html, z czasem może on pojawić się na feldze, a następnie na powierzchni opony. O skutkach tej usterki można się domyślić.

Zużycie można sprawdzić przez sprawdzenie jego zapachu, wystarczy tylko odkręcić korek i powąchać, jeśli olej ma przykrą woń, nadaje się tylko do wymiany. Aby zmienić przestarzałą ciecz, należy zdemontować lagi. Aby mieć pewność, że układ zawieszenia będzie pracował odpowiednio, warto sprawdzić też inne jego części i w razie potrzeby wymienić.