Jakie podnośniki motocyklowe wybrać?

Profesjonalne podnośniki motocyklowe są doskonałym wyborem dla tych osób, które dość często grzebią przy motorze. W ostatnim czasie bardzo modne są mobilne i lekkie podnośniki, które nie zajmują dużo cennego miejsca.

Jaki podnośnik motocyklowy wybrać?

Producenci oferują bardzo wiele podnośników motocyklowych, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór konkretnego modelu w dużej mierze uzależniony jest od tego, jakie prace będą wykonywane przy motocyklu. Pamiętać należy również o tym, aby upewnić się, czy wybrany podnośnik pasuje na oba koła. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się podnośniki typu V oraz podnośniki hydrauliczne. Największą zaletą stojaków klasy V jest to, że w kilka sekund można podnieść motocykl. Do największych zalet należy zaliczyć także atrakcyjną cenę. Podnośniki motocyklowe hydrauliczne są bardzo stabilne, dzięki czemu bez problemu można podnieść nawet bardzo ciężki motocykl. Na szczególną uwagę zasługują także skrętne kółka, dzięki którym bez problemu można przesunąć motocykl w miejscu.

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli chodzi o klasyczne podnośniki motocyklowe (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/podnosniki-motocyklowe-191130.html) przód-tył, to w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał. Unikać należy podnośników wykonanych z cienkiej rurki 20 mm, które niestety dość szybko ulegają odkształceniu. Kolejnymi elementami na które należy zwrócić uwagę są oczywiście połączenia. Mowa tutaj nie tylko o elementach skręcanych, ale również o spawach. Najlepszym wyborem są podnośniki motocyklowe z rury giętej. Kolejnym wartym uwagi elementem jest rozstaw. Jak powszechnie wiadomo, za krótkie łapy mogą niestety nie chwycić odpowiednio wahacza.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zakupy