Deflektor motocyklowy – po co go montować?

Pewnie wielu motocyklistów zgodzi się z tym, że wiatr potrafi nieźle przeszkadzać podczas jazdy. Niestety często szyby oryginalnie montowane w motocyklach nie spełniają swojego zadania. Rozwiązaniem jest tu montaż deflektora, który znacznie ułatwia jazdę motocyklem.

Funkcje deflektora
Deflektor motocyklowy spełnia wiele ważnych funkcji. Silne podmuchy wiatru często mocno utrudniają jazdę motocyklem. Jazda z dużą prędkością to także problem z dużym hałasem. Przedłużenie oryginalnej szyby skutecznie niweluje te problemy. Taką funkcję spełnia właśnie deflektor montowany na szybie motocykla. Dzięki temu gadżetowi podmuch wiatru podczas jazdy kierowany jest nad kask co znacznie podnosi komfort jazdy. Nie można nie wspomnieć także o tym, że deflektor skutecznie chroni motocyklistę przed różnego rodzaju owadami.

Montaż deflektora
Dużą zaletą deflektora motocyklowego (sprawdź na moto-tour.com.pl) jest jego łatwy montaż. Do jego montażu wystarczy zwykły klucz imbusowy. Ten bardzo często dołączany jest w sprzedaży do deflektora. Sam montaż polega na przykręceniu deflektora do szyby. Oczywiście należy go odpowiednio ustawić. Mowa tu o wysokości i kącie nachylenia. Istotne jest tu zatem, że podczas montażu w żaden sposób nie ingeruje się w oryginalną szybę.

Ustawienia
Jak wspomniano, deflektor motocyklowy musi być odpowiednio ustawiony. Dobry deflektor to taki, który posiada możliwość regulacji. Musi być on bowiem ustawiony pod odpowiednim kątem nachylenia oraz na odpowiedniej wysokości. Dzięki temu deflektor dopasować można do wzrostu motocyklisty.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zakupy