Dlaczego warto wybrać się na tor wyścigowy wschodzący Białystok?

Można zaobserwować, że wyścigowy tor dla aut wschodzący Białystok z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie wszyscy kierowcy, a także fani motoryzacji przekonali się jeszcze do odwiedzenia wspomnianego obiektu. Dlaczego warto przynajmniej raz w życiu odwiedzić tor wyścigowy? Jakie są zdecydowanie największe zalety toru w Białymstoku?

Kwestia bezpieczeństwa

Warto wiedzieć, że jazda po omawianym torze wyścigowym jest zdecydowanie bardziej bezpieczna niż mogłoby się wydawać. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie nie tylko dla doświadczonych kierowców, ale również początkujących, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy samochodem. 

Bardzo często miłośnicy motoryzacji dopiero na torze wyścigowym przekonują się, że ich umiejętności nie są na tak wysokim poziomie. W ten sposób kierowca będzie miał pewność, że jego jazda w normalnym ruchu będzie bardziej bezpieczna. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na omawianym torze wyścigowym w Białymstoku można bez żadnego problemu trenować np. wychodzenie samochodem z poślizgu. 

Możliwość poznania swojego samochodu

Kolejnym argumentem przemawiającym za wybraniem się na wspomniany obiekt jest możliwość przez kierowcę poznania swojego auta. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że poruszanie się samochodem po mieście nie pozwoli na jego przetestowania. Rekomendowane jest zatem wybranie się w tym celu na profesjonalny tor wyścigowy. Możliwe jest wtedy nie tylko i wyłącznie rozwinięci bardzo dużej prędkości, ale również ćwiczenie poszczególnych manewrów czy sprawdzenie, jak dokładnie samochód będzie zachowywał się w poszczególnych sytuacjach. Nie można zapomnieć o zachowaniu ostrożności. 

Świetna zabawa

Warto wiedzieć, że dla każdego kierowcy i fana motoryzacji jazda samochodem po profesjonalnym torze wyścigowym jest fantastyczną zabawą. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że można jeździć nie tylko własnym pojazdem, ale również wypożyczonym autem sportowym. W zdecydowanej większości przypadków przejechanie jednego okrążenia będzie kosztowało kilkaset złotych. Z kolei kierowcy, którzy zdecydują się jeździć własnym samochodem kuszą liczyć się z wydanie około 200 złotych za 2 godziny jazdy. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie na spędzenie weekendu zamiast siedzieć przed telewizorem. Można w ten sposób także się odstresować. 

Jakie są jeszcze atuty omawianego toru wyścigowego?

Warto wiedzieć, że jest to jedna z największych motoryzacyjnych atrakcji w całym województwie podlaskim. Obiekt z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę ludzi. Należy także mieć świadomość, że na torze systematycznie organizowane są eventy motoryzacyjne czy pokazy sportowych samochodów. 

Bardzo często do atutów obiektu zalicza się jego niezwykłe umiejscowienie. Koniecznie trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że jest on zlokalizowany bardzo blisko lotniska Krywlany nie tylko w zacisznej, ale również kameralnej dzielnicy Białegostoku. Godny uwagi jest także fakt, że nitka omawianego toru ma długość 1050 metrów, a także 10 metrów szerokości. Z kolei nawierzchnia jest wylana gładkim asfaltem.