Szybkie zakręty

Jazda na torze wyścigowym potrafi wywołać na skórze ogromne dreszcze i szczególnie pierwszy kontakt z tego typu miejscem jest w stanie dać bardzo dużo satysfakcji. Dlatego też każdego roku na torach przeznaczonych zarówno do kartingu jak i do szybkiej jazdy samochodem mamy okazję obserwować duże grono osób, które w pełni się realizują. Tor dla gokartów w Poznaniu to jedno z najlepszych miejsc tego typu w naszym kraju, które każdego roku odwiedzane jest przez tysiące fanów motoryzacji i szybkiej jazdy. 

Spore przeciążenia

Gokarty to niepozorne pojazdy, które są w stanie jednak osiągnąć bardzo wysokie prędkości. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji nimi jeździć to zdecydowanie warto jest zacząć od tych, które posiadają najmniejszą moc. Najczęściej w takich miejscach jak tor wyścigowy w Poznaniu i w wielu innych miastach możemy spotkać gokarty o mocy 6,9,11, a nawet prawie 30 koni mechanicznych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że te najmocniejsze gokarty są ciężkie w prowadzeniu dla osób, które nie posiadają doświadczenia i powinniśmy zacząć od tych z najmniejszą mocą. 

Poznańskie wyścigi gokartowe

Tor w Poznaniu to obiekt, który posiada wiele ciekawych zakrętów, które są niesamowicie przyczepne i można w nie wjechać ze sporą prędkością. Gokarty są na ogół bardzo przyczepnym sprzętem, którego praktycznie nie da się przewrócić, lecz często możemy wpaść w poślizg. Warto jednak zwrócić uwagę, że na torach wyścigowych o nasze bezpieczeństwo dbają pracownicy toru i mnóstwo opon, które amortyzują uderzenie.