Jak przebiega proces wypożyczania samochodu?

wypożyczalnia aut z Krakowa

Ostatnimi czasy wypożyczalnie samochodów cieszą się sporym zainteresowaniem wśród szerokiego grona klientów posiadających prawo jazdy. Powodów jest tak naprawdę kilka. Pierwszy z nich to możliwość skorzystania ze wsparcia w sytuacji, kiedy własny samochód zawodzi i koniecznym jest naprawa. Kolejny to ten, kiedy dana osoba nie dysponuje własnym środkiem transportu, a potrzebuje w komfortowych warunkach gdzieś się dostać. Jak zatem przebiega proces wypożyczania samochodu i o czym należy pamiętać w jego trakcie? O tym, na przykładzie wypożyczalni DD Partner z Krakowa: https://www.ddpartner.com.pl/, opowiemy sobie w dzisiejszym artykule.

Po pierwsze – znajdź wypożyczalnię

W związku ze wspomnianym powyżej sporym zainteresowaniem usługami wypożyczalni samochodów na rynku powstaje ich coraz więcej, dlatego też samo znalezienie wyżej wspomnianych nie stanowi najmniejszego problemu. Ważne są jednak kwestie związane z tym, czym powinniśmy się kierować podejmując decyzję o skorzystaniu z usług tej konkretnej wypożyczalni.

Po drugie – przeczytaj regulamin wypożyczalni i umowę

Każda wypożyczalnia samochodów Kraków posiada swój wewnętrzny regulamin. Ważne jest, aby się z nim dokładnie zapoznać przez podpisaniem umowy o najem samochodu. To samo dotyczy umowy. Nie podpisujemy niczego, zanim nie upewnimy się, że nie zawiera niekorzystnych dla nas zapisów.

Po trzecie – zrób dokładne zdjęcia samochodu

Każde dodatkowe otarcie na samochodzie może stanowić podstawę do tego, że wypożyczalnie pociągnie nas do odpowiedzialności finansowej. Tym gorzej, jeżeli stanie się tak mimo tego, że to nie my doprowadziliśmy do uszkodzenia pojazdu. W związku z powyższym koniecznym jest zrobienie zdjęć samochodu z każdej strony, jak i również wewnątrz i zgłoszenie usterek, zanim jeszcze wyjedziemy z wypożyczalni. Osoba z obsługi zaznaczy na specjalnie do tego przygotowanej karcie informacje o zadrapaniach, wgnieceniach itp., które znajdowały się na samochodzie przed jego wypożyczeniem. Wówczas, kiedy zwrócimy samochód i będą robione oględziny, nikt nie zarzuci nam, że dokonaliśmy zniszczenia. Jeśli natomiast tak będzie, wówczas możemy posłużyć się zdjęciami, które zrobiliśmy w dniu wypożyczania.