Największe zalety opon Kleber Krisalp HP3 205/55r16

opona samochodowa kleber krisalp hp3 205-55r16

Zimowe opony kleber krisalp hp3 205/55r16 są produkowane przez renomowany w branży koncern Michelin. Produkt posiada większą liczbę lameli, a także korzystniejsze ich ułożenie na bieżniku. Zapewnia to pojazdowi najwyższy możliwy poziom jeżeli chodzi o bezpieczeństwo na zaśnieżonych nawierzchniach.

Czym wyróżnia się nowa mieszanka?

Warto podkreślić, że nowsza gumowa mieszanka z dodatkiem funkcjonalnych elastomerów przyczynia się do tego, że droga hamowania samochodu na oblodzonej drodze będzie aż o 8% krótsza w odniesieniu z wcześniejszą wersją opony Kleber Krisalp HP2.

Jakie zalety ma opona kleber krisalp hp3 205/55r16 podczas jazdy zimą?

Należy mieć świadomość, że opony kleber krisalp hp3 205/55r16 należą obecnie do najbardziej efektywnych opon zimowych podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Ponadto kanały rynnowe „Toboggan” wraz z bieżnikiem w kształcie litery V zdecydowanie wpływają nie tylko na skuteczniejsze odprowadzanie wody spod opony, ale również ograniczają ewentualne ryzyko wystąpienia aquaplaningu.

Warto także wiedzieć, że opony kleber krisalp hp3 205/55r16 produkowane są w przedziale od 15 do 19 cali. Dodatkowo produkt ma oznaczenia M+S, a także 3 Peak Mountain Snow Flake. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że symbol płatka śniegu znajdujący się na tle góry, jest to jedyne oznaczenie opony zimowe według przepisów Unii Europejskiej oraz ONZ. 

Wynika to bowiem z regulaminu 117 EKG ONZ, a także rozporządzenia 661/2009. Oznacza to, że opony kleber krisalp hp3 mają właściwe do warunków skład i twardość mieszanki gumowej, a także bieżnik.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Opony