Pomiar grubości lakieru samochodowego przy użyciu miernika

miernik do pomiaru grubości lakieru

Miernik grubości lakieru to praktyczne i funkcjonalne urządzenie, które pozwala sprawdzić stan blachy w samochodzie. Obecnie na rynku motoryzacyjnym są dostępne dobrej jakości, elektroniczne urządzenia, pozwalające każdemu klientowi uchronić się przed zakupem powypadkowego samochodu.

Miernik lakieru – precyzyjny i łatwy pomiar

Pomiar grubości lakieru na karoserii samochodowej przy pomocy miernika jest bardzo prosty i z czynnością tą może zmierzyć się każdy amator. Dzięki temu praktycznemu urządzeniu można szybko i trafnie ocenić stan blacharki samochodowej.

Jeszcze kilkanaście lat temu dobrej jakości mierniki lakieru były dostępne tylko w profesjonalnych warsztatach samochodowych, natomiast dziś na rynku są powszechnie precyzyjne urządzenia, które potrafią zbadać grubość powłoki lakierniczej na każdej karoserii samochodowej. Mierniki lakieru na każdą kieszeń znajdziesz pod tym adresem:https://automotohit.pl/Mierniki-lakieru.

W jaki sposób działają mierniki grubości lakieru?

Dostępne na rynku motoryzacyjnym elektroniczne mierniki grubości powłoki lakierniczej to sprawdzone urządzenia pozwalające przy odrobinie umiejętności sprawdzić grubość lakieru na karoserii samochodowej oraz wykryć czy znajdują się na niej szpachle.

Miernik lakieru dokonuje pomiaru odległości od powierzchni czujnika, który to w celu uzyskania rzetelnego pomiaru należy zetknąć z lakierem na warstwie metalowej.

W samochodach, które nie uczestniczyły wcześniej w wypadkach czy kolizjach samochodowych warstwa metaliczna lakieru powinna być takiej samej grubości na całej powierzchni karoserii.

Przyjmuje się, że fabryczna grubość powłoki lakierniczej wynosi od 70 um do 170 um. Z kolei w przypadku nałożenia na blachę samochodową drugiej warstwy lakieru pomiary mogą być nawet dwukrotnie wyższe i sięgać aż 400 um lub więcej. Taki pomiar jednoznacznie wskazuje na to, że samochód był malowany oraz posiada szpachle.

Miernik lakieru to urządzenie bardzo przydatne podczas zakupu używanego auta, a zwłaszcza sprowadzonego z zagranicy. Dzięki temu urządzeniu każdy nabywca może wystrzeć się od zakupu feralnego samochodu z powypadkową przeszłością.