Jakie pokrowce samochodowe wybrać?

pokrowce samochodowe

Wielu kierowców decyduje się na zakładanie pokrowców na fotele w swoich samochodach. Powody są różne. Jedni chcą zabezpieczyć tapicerkę, a inni np. ukryć jakieś zniszczenia. Niezależnie jednak od tego, z jakich powodów stosuje się pokrowce, warto jest wiedzieć na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Po co pokrowiec na fotele?

Wspomniano już, że kierowcy stosują pokrowce z różnych powodów. Przede wszystkim skutecznie chronią one tapicerkę. Dlatego wielu kierowców korzysta z nich po zakupie nowego samochodu. Jest tak zwłaszcza wówczas kiedy w aucie przewozi się dzieci lub zwierzęta. W takiej sytuacji nie trudno o zniszczenia lub zabrudzenia. Pokrowce często wykorzystywane są także w celach estetycznych. Istnieje bowiem możliwość ich zakupu z wybranego materiału, w wybranych kolorze i wzorze. Jest to zatem świetny pomysł na to, aby upiększyć wnętrze swojego samochodu. Duży wybór pokrowców do auta oferuje Automotohit, w tym miejscu: https://automotohit.pl/Pokrowce-samochodowe-na-fotele.

Rodzaje pokrowców

Pokrowce samochodowe produkowane są z różnych materiałów. Wybrany materiał musi skutecznie chronić tapicerkę, dobrze się prezentować i zapewniać komfort podczas jazdy samochodem. W związku z tym najlepiej jest wybrać te pokrowce, które wykonane są z tych samym materiałów, z których produkowana jest tapicerka. Zaliczyć można do nich welur, żakard, alcantarę oraz skórę ekologiczną. Są to materiały, które nie tylko dobrze się prezentują, ale są także bardzo wytrzymałe. Co ważne, są także łatwe w czyszczeniu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dokonując zakupu pokrowców nie można zapomnieć także o kwestii bezpieczeństwa. Wiele modeli nowszych samochodów jest wyposażonych w boczne poduszki powietrzne. Kupując pokrowce należy mieć to na uwadze. Jeśli posiada się taki samochód wybrać należy takie pokrowce, które będą do takiego auta dostosowane. Takie pokrowce posiadają specjalny szew boczny. W przypadku kolizji i wybuchu poduszki szew ten zostanie łatwo rozerwany. Dzięki temu poduszka powietrzna zadziała prawidłowo mimo założonego na fotel pokrowca. Jest to istotne zwłaszcza kiedy kupuje się pokrowce uniwersalne. Nie można zapomnieć o sprawdzeniu tej kwestii.