Jakie dywaniki samochodowe wybrać?

dywaniki samochodowe

Oryginalne dywaniki samochodowe odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać wysokiej jakości modele. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się dywaniki gumowe i welurowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Jakie dywaniki do samochodu wybrać?

W Polsce najlepiej sprawdzą się oczywiście dywaniki gumowe, które są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Pogoda w naszym kraju nie rozpieszcza kierowców, dlatego też wybierając nowe dywaniki samochodowe warto zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale przede wszystkim na walory praktyczne. Porządny dywanik gumowy powinien posiadać przynajmniej 3cm rant, który zapobiegać będzie wylaniu się wody. Jeżeli chodzi o dywaniki welurowe, to są one oczywiście ładniejsze od swoich gumowych odpowiedników, ale niestety w sezonie zimowym nie sprawdzą się najlepiej. Sporą zaletą welurowych dywaników samochodowych jest również to, że można wybrać praktycznie dowolny kolor, dzięki czemu idealnie pasować będą one do pozostałej tapicerki samochodowej.

Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Przeglądając dostępne na rynku dywaniki samochodowe warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i materiał, ale również na rozmiar. Dobrze dopasowany dywanik nie tylko poprawia komfort podczas jazdy, ale co najważniejsze znacząco zwiększa bezpieczeństwo. Niestety źle dopasowany dywanik będzie bardzo szybko się zwijał i bardziej podatny będzie na zniszczenie. Porządny dywanik do samochodu to inwestycja na długie lata, dlatego też warto postawić na oryginalne modele od renomowanych producentów.

Gdzie można kupić dywaniki samochodowe?

Sporo ciekawych dywaników do samochodu można znaleźć oczywiście na giełdach samochodowych. Warto także systematycznie odwiedzać aukcje internetowe, gdzie można kupić nowe i używane dywaniki do każdego auta. Nie można zapominać również o sprawdzonych sklepach online.