Rodzaje zapachów samochodowych

Regularne sprzątanie wnętrza samochodu jest bardzo ważne dla osób, które chcą cieszyć się czystą tapicerką przez długi czas. Odkurzanie piasku na podłodze, czyszczenie wycieraczek czy dywaników, wycieranie kurzy i plakowanie elementów plastikowych samochodu to podstawa dla każdego fana przyjemnych wnętrz samochodowych. Równie ważne jest też utrzymanie jednolitego, przyjemnego dla przewożonych osób zapachu w środku auta.

Odświeżacze samochodowe

Zapach do samochodu może występować w wielu różnych postaciach. Bardzo popularne są zawieszane na lusterku wstecznym auta choinki zapachowe dostępne w wielu wariantach uwalnianego aromatu. Choinki są formą, która odświeża wnętrze do czasu aż sama nie wywietrzeje. Nie pozostawia ona też trwałego zapachu w środku pojazdu i łatwo zmienić wariant na inny po prostu usuwając choinkę i zawieszając nową.
Odświeżacze perfumowane, które instaluje się na kratce od nawiewu poprawiają jakość zapachową pojazdu w stopniu zależnym od ustawienia wiatraka samochodowego. Mogą one występować w wersjach z wymiennymi dozownikami olejków zapachowych, które wystarczy po prostu wymienić, kiedy skończy się olejek bez konieczności deinstalacji elementu niewymiennego.

Kolejną ciekawą postacią są małe, szklane pojemniczki z żelowym wkładem zapachowym. Wyglądają one bardzo estetycznie i poza zapachem stanowią również dekorację wnętrza pojazdu. Są one stosunkowo wydajne, a intensywność zapachu można regulować za pomocą nakrywki z otworami, przez które wydostaje się pożądany aromat. Nie są one instalowane w jednym miejscu i można je przechowywać np. obok dźwigni hamulca ręcznego, która stanowi z reguły punkt centralny wnętrza samochodu.

Form pod którymi występują zapachy do samochodów jest naprawdę dużo. Każdy kierowca powinien dobrać zarówno aromat zapachowy , jak i sposób jego dozowania zależnie od swoich potrzeb i preferencji pasażerów. Dla niektórych osób zapach np. migdałowy może być bardzo przyjemny, a inni ludzie odczują go jako drażniący dla nosa. Niezależnie od tego jaki rodzaj zapachu zostanie wybrany z dostępem do towaru nie ma problemu. Można nabyć go na każdej stacji benzynowej jak i w sklepach motoryzacyjnych czy nawet sieciowych supermarketach.